Tylko miłość zmieni życia bieg - kolędy dla Aleppo 2019

Dnia 3 lutego b.r. już po raz drugi II Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi zorganizowało razem z I LO im. J. Śniadeckiego koncert charytatywny pt. "Tylko miłość zmieni życia bieg - kolędy dla Aleppo 2019". Gościliśmy w tym roku p. Violę Brzezińską, ks. dr Przemysława Szewczyka, prezesa Stowarzyszenia Dom Wschodni oraz Syryjczyka pochodzącego z Damaszku, Szymona Sammouna. Towarzyszył mu jego brat Suheil. Koncert był okazją nie tylko do wysłuchania kolęd w pięknym wykonaniu naszych uczniów i p.Violi, ale także dał możliwość zapoznania się z wspomnieniami naszych gości z Syrii i przedstawienia prawdziwego obrazu wojny. Szymon Sammoun wykonał również trzy pieśni w języku aramejskim. Po koncercie odbyła się zbiórka na rzecz szkoły dla dzieci niepełnosprawnych w Aleppo. To placówka w której codziennie przebywa 150 dzieci. Na jej czela stoi dr Binan Kayyali, która przesłała dla uczestników koncertu specjalnie zrealizowany film, w którym dziękuje za udzieloną pomoc. Z naszej szkoły grali i śpiewali: Anna Andrzejewska, Klaudia Zastrużna, Maria Cipińska, Aleksandra Koźlenko, Iwona Kwiatkowska, Weronika Jatczak, Anna Siedlecka, Przemysław Ehman, Nikodem Kirsz oraz absolwentka Dominika Rubiak. Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego materiału z Aleppo, przekazanego specjalnie na nasz koncert.